שגיאת תקשורת
המתן לתקשורת ובצע שוב את הפעולה
אופססס... המערכת לא הצליחה להשלים את בקשתכם
טענו את הדף שוב
כתובת אימייל לא תקינה נסה שנית
אודותגלרייהסגנונות למידהתוכניות ותמחור

סגנונות למידה

למידה חזותית היא שיטה שמשתמשת בראייה ותהליכי חישוב חזותיים כדי לעזור בלמידה ובהבנת מידע. ניתן ללמד בתחומים רבים ולהשתמש בתבנית המתאימה לסוג התוכן:

לוח

כאשר לומדים בנושא שמתייחס לביטוי ותכונות, ניתן להשתמש בתמונות או ביצירת דיאגרמות שמציגות את התכונות השונות של אובייקטים או מונחים. לדוגמה, אם הנושא הוא פרחים, ניתן להציג תמונות של פרחים שונים ולעטוף את התמונות במילים שמתארות את התכונות המשמעותיות, כגון גודל, צורה, צבעים ועוד.

יצירת דף למידה

תיאור

עבודה עם תיאור אלמנטים בתמונה היא כלי חשיבה ויצירתיות שיכול לסייע בפיתוח הבנת העולם והתפיסה העמוקה של אנשים, ובכך לקדם את חשיבה הבנה והבעה.

יצירת דף למידה

כרטיסים

עבודה עם כרטיסי מידע היא כלי חשיבה וארגון מידע שיכול לסייע בהבנת מידע מורכב, בארגון רעיונות, ובתיעוד של פרטים חשובים. כרטיסי המידע נועדו להפוך מידע מורכב לנוח להבנה ולשימוש. כאשר אנו עובדים עם כרטיסי מידע, יש לנו אפשרות לסדר, לארגן ולהציג את המידע בצורה ברורה ונגישה.

יצירת דף למידה

זיכרון

בסיס משחק זיכרון הוא כלי חינוכי פופולרי שמשמש לפיתוח ושיפור היכולת הזיכרונית, תפיסת הדפוסים, והתרגשות חשיבה.

יצירת דף למידה

מילים

עבודה עם כרטיסי מילים היא כלי חינוכי ויצירתי שיכול לשפר את היכולות הלשוניות, המושגיות, והבנת הקריאה של המשתתפים. בעזרת כרטיסי מילים ניתן להרחיב את מילות המלון של המשתתפים, לשפר את היכולת ליצירת משפטים ולהרחיב את הידע הלשוני שלהם. כאשר אנו עובדים עם כרטיסי מילים, יש לנו אפשרות להשתמש בהם בצורה רבה מאוד, כאשר כל משתמש יכול להתאים את השימוש שלו לצרכיו המיוחדים.

יצירת דף למידה

הבנת הנקרא

מודל זה דגום את התהליך שבו הלומדים מבינים את הטקסט הנקרא. הם עשויים להשתמש בכלים כמו קריאת מילים, הבנת משפטים, זיהוי רעיונות מרכזיים, ובניית מושגים. הם יכולים להשתמש גם באסטרטגיות כמו קריאת מחדש, סיכום ובניית מסקנות כדי לקבל הבנה עמיקה ומשולבת של הנושא.

יצירת דף למידה

צביעה/גזירה

מודל זה נותן יכולת לבחור תמונת נושא, ולהציג אותו בשלבי צביעה שונים באופן דיגיטלית, או מודפס, לחידוד ולפתח הבנות ויזואליות ומוטוריות. לדוגמה: ניתן להשתמש בתמונת נושא של ארגז מוצרים, ולבצע צביעה חזותית בשילוב הסברים עד להשלמת התמונה המלאה או להדפיס לצורך גזירה וצביעה.

יצירת דף למידה

כל מודל משתמש בכלים ובאסטרטגיות שונות עבור השוואה בין נושאים, זיהוי הבדלים והקשרים לנושא. כדי להצליח בתהליכים אלו, חשוב לשלב את הסגנון בהתאם לחומר הנלמד.

ליצירת דף למידה